Turgutlu Mehter Kiralama

22 Mayıs 2017 4856 İzleme

Turgutlu Fetih Mehter

Dünyanın en eski askeri bandosu olarak bilinen mehterde kullanılan sazlara, VIII. yüzyılda yazılmış ve Türk tarihinin en eski yazılı kaynağı olan Orhun kitabelerinde rastlanılmaktadır. Orhun kitabelerinde “Kübürge” ve “Tuğ” çalgılarından bahsedilmektedir.

Turgutlu Mehter Takımı iki bölüm, yedi takım halinde kurulup faaliyette bulunur. Konser (Nevbet) esnasında hilal şeklini alan Mehter Takımının yürüyüş düzeninde; birinci bölümde Sancak Takımı bulunur, ikinci bölümde önce Cevganlar bulunur, arkalarında sırasıyla Zurnazenler, Boruzenler, Nakkarezenler, Zilzenler ve Davulzenler ve en arkada (at yada deve üzerinde) kös yer alır.

Mehter'in yürüyüş şekli çok kişi tarafından sanıldığı gibi iki ileri bir geri şeklinde değildir. Mehter yürüyüşü kendine has bir yürüyüş olup, daima sağ ayakla başlanır ve her üç adım atışta sağa ve sola dönülerek yürünür. Bu mehterin her iki tarafı selamlamasıdır.

Milletçe benimsediğimiz, yaşayıp yaşattığımız milli ve manevi değerlerimizden olan ŞANLI MEHTERANIMIZDIR.

Dünya'nın Hayran Kaldığı, Osmanlı Ordusunun Hücum Ve Zafer Marşlarını Çaldığı, Dostu Mest Eden, Düşmanı Titreten Fetih Mehteri Gösterisiyle Tarihin Coşkusunu Ve Büyüsünü Hissetmeniz İçin, Profesyonel Müzisyenlerden Oluşan Mehter Ekibimiz İle Hizmetinizdeyiz.

Sünnet Düğününüzde; Turgutlu Mehter Takımı Gösterileriyle Çocuğunuza Ve Misafirlerinize Unutulmaz Anlar Yaşatabilir Ortamın Havasını Bir Anda Değiştirebilir Ve Uzun Zaman Konuşulacak Bir Sünnet Düğünü Gerçekleştirebilirsiniz.

-----------------------------

HİZMETLERİMİZ


Turgutlu Mehter Kiralama

Turgutlu Mehter Kiralama

Düğün - Sünnet - Kına Gecesi ve Özel Günlerinizde Turgutlu Fetih Mehter Takımı sizlerle. Devamını Oku
Açılış Organizasyonu

Açılış Organizasyonu

Turgutlu Fetih Mehter açılış organizasyonu konsept programı ile tüm ilgiyi İş Yerinize çekerek hafızalara kazınan unutulmaz bir başlangıç yapabilirsiniz. Devamını Oku
Festival & Konser Organizasyonu

Festival & Konser Organizasyonu

Mehter Gösterisi İle Osmanlı Tarihini Ve Coşkusunu Hissetmek, Zamanda Yolculuk Yapmak İçin Hizmetinizdeyiz Devamını Oku
  • 1

Turgutlu Fetih Mehter Takımı olarak Düğün Organizasyonu, Sünnet Düğünleri, Açılış Organizasyonlarında, uygun fiyatlarla millî kimliğimize uygun Mehter gösterileri sunmaktayız. Başta Manisa, İzmir, Uşak, Aydın ve Denizli olmak üzere tüm Ege Bölgesinde hizmet vermekteyiz.

İLETİŞİM

  • Adres : Kurtuluş Mah. Şehitler Yolu No:109/C Turgutlu/Manisa
  • Email : info@turgutlufetihmehter.com
  • Cep : +90 537 462 97 86